Magyar leiras:

Egy-egy stíluskorszak ismert és kevésbé ismert mesterek életművein keresztül. A sorozat célja elsősorban az, hogy bemutassa az egymás után következő és egymásra épülő művészettörténeti stílusokat, ugyanakkor a stílusoktól eltérő különleges, az adott korszakba nehezen besorolható „zárvány” életművekre is felhívja a figyelmet. Az előadások interaktívak, és arra törekszenek, hogy a résztvevők megismerjék egymás véleményét és kérdéseit a művészetről.

Nem véletlenül kezdődik ezzel a stíluskorszakkal a sorozat és fejeződik be a modern művészettel majd a hetedik részben. Ennek oka az, hogy a reneszánsz volt az első olyan jelentős fordulat és paradigmaváltás a művészet történetében, ami megalapozott egy máig ható szemléletváltást. Az előadás kitér a korszak nagy újítóira Giotto-tól Michelangelo-ig, sorrendben haladva bemutatja az egymásra ható mestereket, valamint az ennek következtében rendkívüli módon megújuló képi nyelv változásait.

Az előadás elsősorban az itáliai reneszánsz történetét mutatja be, de röviden kitér az ezzel párhuzamosan zajló északi reneszánsz, vagyis a németalföldi és német festészet legjelentősebb alkotóira is.

Fotó forrása: https://hu.wikipedia.org/wiki/Mona_Lisa_%28festm%C3%A9ny%29#/media/F%C3%A1jl:Mona_Lisa,_by_Leonardo_da_Vinci,_from_C2RMF_retouched.jpg

 

Az előadássorozat további, tervezett alkalmai:

március 11., kedd 18.30 Barokk

április 1., kedd 18.30 A modern kor alapjai

május 13., kedd 18.30 Az impresszionisták művészete